Rodzaje fotografii

Rodzaje fotografii

Rodzaje fotografii

Rodzajów fotografii mamy wiele – w końcu jest to rodzaj sztuki, który rozwijał się już w XIX wieku. Od tego czasu wiele się zmieniło, zdjęcia są o wiele lepszej jakości. Niegdyś czarno-białe zdjęcia nie były na tyle precyzyjne, żebyśmy mogli dostrzec szczegóły twarzy. Ich bohaterowie wydają się nam nierealni. Teraz jest zupełnie inaczej – na fotografiach zobaczymy każdy pieprzyk, znamię, każdy szczegół wyglądu danej osoby.

Rodzaje fotografii

Jednak i niegdyś, i dzisiaj królują portrety. Portrety przedstawiają nam daną osobę – jej twarz, ale także całą sylwetkę. Dobry portret to taki, który wzbudza emocję, który jest w stanie na zainteresować, zafascynować przedstawioną twarzą. Niektóre portrety są retuszowane, żeby pokazać postać w dobrym świetle. Kiedyś też tak robiono, chociaż techniki były nieco inne. Dziś dzięki komputerowym programom można zrobić wszystko. Portrety wykonujemy nie tylko dla uwiecznienia twarzy w danym momencie. Zdjęcia tego typu potrzebne są nam do dokumentów, a także wiążą nas z ważnymi wydarzeniami – wykonujemy portret z okazji ślubu czy Pierwszej Komunii.

Zdjęcia ślubne to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów zdjęć. Fotograf towarzyszy nam przy jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, dokumentuje je, a także wykonuje zdjęcia pozowane. Zdjęcia ślubne to wspaniała pamiątka, którą powinien posiadać każdy z nas. Oczywiście oczekujemy, że będą perfekcyjne, dlatego zatrudnijmy dobrego fotografa. Innym typem zdjęć są zdjęcia reklamowe, które także powinny być perfekcyjne. Wykonujemy także zdjęcia produkty czy zdjęcia przyrody. Te ostatnie nie skupiają się na ludziach, zapoznaj się z naszą ofertą ale na tym, co nas otacza, na naturze.

Istnieje oczywiście także wiele innych rodzajów zdjęć.

Wpis zawdzięczamy